Ubezpieczenie OC WARTA



Warta jest firmą i marką bardzo dobrze znaną na polskim rynku. Jak każde towarzystwo ubezpieczeń, Warta również w swojej ofercie posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC. Ubezpieczenie OC Warta jest takie samo jak w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jednak dokładając inne ubezpieczenia, Warta może zaproponować atrakcyjny pakiet ubezpieczenia OC Warta.

 

Dla kogo ubezpieczenie OC Warta?

Każdy pojazd mechaniczny oraz pojazdy historyczne powinny posiadać ubezpieczenie OC WARTA jeżeli poruszają się po drogach publicznych. Do takich pojazdów zaliczamy miedzy innymi:

  • Samochody osobowe
  • Ciągniki rolnicze
  • Samochody ciężarowe
  • Zabytkowe pojazdy (pojazdy mające ponad 40 lat, wpisane do inwentarza muzealiów lub uznawane za unikat gdy mają ponad 25 lat)
  • Motorowery
  • Wolnobieżne maszyny

 

Składka OC w Warcie?

Składka ubezpieczeniowa OC w Warcie jest uzależniona od podobnych czynników jak w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Do skalkulowania składki OC najistotniejsze dane to: marka i model pojazdu, wiek pojazdu i jego pojemność skokowa silnika. Istotne są również takie informacji do kalkulacji OC jak wiek ubezpieczającego oraz jego historia ubezpieczeniowa.

Aby w tej chwili obliczyć składkę OC w Warcie można skorzystać z kalkulatora

 

oc wrata

Ubezpieczenie OC Warta jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Każdy posiadacz pojazdu musi posiadać polisę OC na swój pojazd. Takie są wymagania prawne. Ubezpieczenie OC komunikacyjne chroni posiadacza przed odpowiedzialnością względem poszkodowanych za wyrządzone przez niego szkody.

Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania dla poszkodowanych i obciąży tymi kosztami sprawcę? Najczęstsza opisywana sytuacja to prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Istnieje także wiele innych wyłączeń odpowiedzialności o których warto przeczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia.