Ubezpieczenie OC PZUTowarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest liderem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Również jest ono najdlużej działającym zakładem na terenie Polski. PZU świadczy swoje usługi również na obszarze Europy wschodniej.

 

Korzyści z OC w PZU

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w PZU jest ubezpieczeniem obowiązkowym z mocy ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach (…). Ubezpieczenie OC chroni posiadacza przed nie chcianymi skutkami odpowiedzialności finansowej na wypadek wyrządzenia szkody lub krzywdy osobie trzeciej. Ubezpieczenia OC nie powinno się lekceważyć. Jest to najważniejsze ubezpieczenie komunikacyjne. Bez ubezpieczenia OC nie powinno się wychodzić z domu.

 

Jaka składka ubezpieczenia OC PZU

Składka  OC zależna jest od kilku parametrów. Na wysokość raty ubezpieczenia OC ma wpływ: marka, model, pojemność i rocznik pojazdu. Dodatkooc pzuwo wpływają też takie parametry jak: wiek i miejsce zamieszkania kierowcy. W przeciwieństwie do konkurencji w PZU nie ma znaczenia długość posiadanego prawa jazdy. Dlatego też oferta ubezpieczenia OC w PZU bardzo często bywa atrakcyjna dla wielu świeżych kierowców. PZU organizuje okresowe liczne promocje dlatego warto sprawdzić składkę kalkulatorem OC