Ubezpieczenie OC HestiaUbezpieczenie  OC w naszym kraju jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a brak OC jest usankcjonowany karą pieniężną. Aby uniknąć kary za brak OC, należy wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taki produkt ubezpieczeniowy oferuje Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Przedmiot ubezpieczenia OC oraz zakres ubezpieczenia OC Hestia

Ubezpieczenie OC chroni posiadacza przed ustawową odpowiedzialnośćią za wyrządzone szkody i krzywdy osobom poszkodowanym w wypadku lub kolizji drogowej. Hestia odpowiada w ramach ubezpieczenia OC do gwarantowanych sum w polisie ubezpieczeniowej. Świadczenie usługi ubezpieczeniowej Hestii polega na pokrycie kosztów naprawy pojazdu oraz wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym. Należy jednak zwrócić uwagę, że z odpowiedzialności OC Hestia wyłączone są szkody i krzywdy wyrządzone osobom spokrewnionym ze sprawcą szkody.  Ponadto wyłączone są również zdarzenia związane z akcjami przestępczymi oraz w wyniku po spożyciu alkoholu.

ubezpieczenie oc hestia

Umowę zawiera się na 12 miesięcy. Osoby zajmujące się handlem somochodów, a także posiadacze aut historycznych mają prawo do zawierania umów OC krótkoterminowego na minimum 30 dni.

Składka dla każdego klienta Hestii zostaje kalkulowana indywidualnie. Aby sprawdzić składkę najlepiej skorzystać z kalkulatora – porównywarki. Daje to możliwość zestawienia oferty ubezpieczenia OC Hestii z innymi ofertami konkurencyjnych towarzystw.  STU Hestia często organizuje sezonowe promocje, które sprawiają, że ich oferta bywa niezwykle atrakcyjna w ubezpieczeniu OC. Promocje można sprawdzić za pomocą kalkulatora cen oc.