Ubezpieczenie OC Compensa


Obowiązkowo w całym kraju – wybierz Compensa OC.

Ubezpieczenie OC jest w większości państw obowiązkowe. Wynika to z ustaleń prawnych, które zostały wprowadzone w danych krajach. W Polsce również istnieje taki obowiązek wynikający z ustawy z dnia 22 maja 2003 roku mówiącej o obowiązkowych ubezpieczeniach. Kierowca przyłapany bez ważnego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej może się spodziewać niemiłych konsekwencji w postaci kary pieniężnej. Jeszcze gorszą sytuacją jest wyrządzenie szkody bez posiadania ubezpieczenia OC, wtedy winowajca pokrywa koszty naprawy mienia, a nawet dożywotniej renty inwalidzkiej dla osób poszkodowanych co jest niemałym obciążeniem finansowym.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Compensa ???

Koszt ubezpieczenia OC w Compensa TU VIG jest ustalony od kilku informacji. Największy wpływ na kalkulację składki maja następujące dane:

  • Marka i model pojazdu
  • Pojemność
  • Rok produkcji
  • Wiek posiadacza
  • Miesce zamieszkania
  • Wypracowane znizki Bonus Malus

Ceny ubezpieczenia OC wahają się od już od 350 zł do 8000zł. Wszysto zależy od czynników wymienionych powyżej. Aby sprawdzić składkę za ubezpieczenie OC w Compensa najlepiej jest skorzystać z gotowej porównywarki – kalkulatora OC. Daje nam to możliwość zorientowania się jak plasuje się składka OC w Compensie w stosunku do innych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ochrona ubezpieczeniowa OC dla kogo?

Każdy posiadacz polisy OC komunikacyjnej jest chroniony przed odpowiedzialnością wynikająca z kodeksu cywilnego. Dzięki ubezpieczeniu OC compensa ocnie musimy obawiać się  ponoszenia konsekwencji finansowych związanych z wypadkami, których jesteśmy sprawcami. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jednakże nie zawarcie ubezpieczenia wiąże się z brakiem ochrony i konsekwencjami zarówno w postaci własnej osobistej odpowiedzialności jak  i kary finansowej. Dlatego nie warto nie zawierać ubezpieczenia OC.

Jak długo trwa umowa ubezpieczenia OC Compensa.

Polisę ubezpieczeniową zawiera się na okres  12 miesięcy. Osoby zajmujące się zawodowo obrotem samochodami m.in. właściciele komisów mają możliwość zawierania ubezpieczenia oc na okres krótszy tj. 30 dni. Takie samo prawo posiadają właściciele pojazdów zabytkowych.